Vandens tiekimo ir nuotekų sistemos

Vandens tiekimo ir nuotekų sistemos – nepertraukiamas darbas, dėka VACON kintamos srovės dažnio keitiklių.

Gėlas, švarus, gerai apdirbtas vanduo yra gyvybiškai svarbus resursas bet kuriai civilizacijai. Gėlo vandens resursai žemėje sudaro tik 2,5% viso vandens ir net apie 70% gėlo vandens yra kietame ledo ar sniego pavidale.

Kad išlaikyti uždarą ratą vandens tiekimo sistemoje, būtina taupiai ir atsakingai naudoti pastoviai mažėjančius vandens resursus gamtoje. Pagrindiniai vandens vartojimo principai, tai pastovus vartojimo mažinimas ir pakartotinis panaudojimas išvalant jau panaudotą. Naudojant VACON kintamos srovės dažnio keitiklius, siurblių greičio valdymui vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo sistemose, leidžia optimizuoti procesų valdymą, užtikrinti elektros energijos taupymą ir naudoti vandens resursus prisilaikant anksčiau minėtų principų.

Panaudojimo sritys

Šiuolaikinėse nuotekų valymo įmonėse naudojama horizontalių srautų valymo ir šilumos iš valomo vandens išgavimo technologijos. Efektyvus šių technologijų panaudojimas leidžia nuotekų valymo įmonėms apsirūpinti savo reikmėms reikalinga energija. Idealiu atveju gali būti išgaunama netgi daugiau energijos nei suvartojama savo reikmėms. VACON naudojami kintamos srovės dažnio keitikliai leidžia sumažinti išvalyto kubinio metro vandens savikainą, o taip pat sumažinti išlaidas elektros energijai ir sistemos eksploatacijai.